Themes - Twenty Twenty - en to sk translation catalogue (106 entries)

note: Description of the theme
en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
sk: Naša nová téma pre rok 2020 je navrhnutá tak, aby dokázala plne využiť flexibilitu blokového editora. Organizácie a podniky môžu teraz tvoriť dynamické vstupné stránky s nekonečnými možnosťami rozloženia vďaka blokom skupín a stĺpcov. Centrovaný stĺpec obsahu a vycibrená typografia z nej robí skvelú voľbu aj pre tradičné blogy. Plne funkčné štýly editora vám dávajú náhľad ako bude vyzerať obsah, dokonca ešte pred publikovaním. Prispôsobiť vzhľad vašej webovej stránky môžete zmenou farby pozadia a akcentu, cez nástroj Prispôsobiť. Farby všetkých prvkov vášho webu sú automaticky prepočítané na základe farieb, ktoré zvolíte, zaručujúc vysokú úroveň kontrastu a použiteľnosti pre vašich náštevníkov.

en: Nothing Found
sk: Nič sa nenašlo

en: Show author bio
sk: Zobraziť info o autorovi

en: View Archive <span aria-hidden="true">&rarr;</span>
sk: Zobraziť archív <span aria-hidden="true">&rarr;</span>

[ctx: Theme starter content]
en: The New UMoMA Opens its Doors
sk: Nové múzeum otvára svoje brány

en: Primary Color
sk: Primárna farba

en: Read More
sk: Čítať viac

en: Join the Club
sk: Pridajte sa do klubu

en: Overlay Opacity
sk: Miera priehľadnosti

[ctx: A string that is output before one or more categories]
en: In
sk: v

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
sk: Členovia získajú prístup k exkluzívnym výstavám a predajov. Naše členstvo stojí 99.99€ a platí sa raz ročne.

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
sk: Staňte sa členok a získajte exkluzívne výhody!

en: Overlay Text Color
sk: Farba prekrytia textu

en: Overlay Background Color
sk: Farba pozadia prekrytia

en: &#8220;Cyborgs, as the philosopher Donna Haraway established, are not reverent. They do not remember the cosmos.&#8221;
sk: ”Cyborgs, as the philosopher Donna Haraway established, are not reverent. They do not remember the cosmos.”

en: October 1 -- December 1
sk: 1. Október - 1. December

en: Theatre of Operations
sk: Divadlo prevádzky

en: August 1 -- December 1
sk: 1. August - 1. December

en: Works and Days
sk: Práce a dni

en: The premier destination for modern art in Northern Sweden. Open from 10 AM to 6 PM every day during the summer months.
sk: Prvotná destinácia pre moderné umenie v severnom Švédsku. Otvorené od 10:00 do 18:00, každý deň počas letných mesiacov.

en: The New UMoMA Opens its Doors
sk: Nové múzeum otvára svoje brány

en: The color used for the text in the overlay.
sk: Farba textu v prekrytí

en: The color used for the overlay. Defaults to the accent color.
sk: Farba použitá na prekrytie. Predvolene farba akcentu.

en: Apply a custom color for links, buttons, featured images.
sk: Nastavte vlastnú farbu na odkazy, tlačidlá a náhľadové obrázky.

en: Settings for the "Cover Template" page template. Add a featured image to use as background.
sk: Nastavenia šablóny stránky "Šablóna prekrytia". Pridajte ilustračný obrázok, ktorý sa má použiť ako pozadie.

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
sk: Výstavy pripravuje UMoMA v spolupráci s umelcami a múzeami po celom svete a často priťahujú medzinárodnú pozornosť. UMoMA získala osobitné uznanie od Európskeho múzea roka a bola medzi najlepšími kandidátmi na cenu Švédskeho múzea roka, ako aj na cenu múzea Rady Európy.

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
sk: Na siedmich poschodiach pozoruhodnej architektúry ukazuje UMoMA výstavy medzinárodného súčasného umenia, niekedy spolu s umeleckohistorickými retrospektívami. Náš program má vlastné existenčné, politické a filozofické problémy. Ako návštevník ste pozvaní na prehliadky so sprievodcom, prednášky, premietanie filmov a ďalšie podujatia so sprievodcom so vstupom zadarmo

en: search again
sk: hľadať znovu

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: To the top %s
sk: Nahor %s

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: Up %s
sk: Hore %s

en: Search for:
sk: Vyhľadať:

en: 404 not found
sk: 404 stránka neexistuje

note: translators: %s: Number of search results.
en: We found %s result for your search. | We found %s results for your search.
sk[0]: Našli sme %s výsledok pre vaše hľadanie.
sk[1]: Našli sme %s výsledky pre vaše hľadanie.
sk[2]: Našli sme %s výsledkov pre vaše hľadanie.

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
sk: %1$s o %2$s

en: Edit
sk: Upraviť

en: Your comment is awaiting moderation.
sk: Váš komentár čaká na schválenie.

en: Leave a comment
sk: Zanechať komentár

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
sk: Jedna odpoveď na &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
sk[0]: %1$s odpoveď na &ldquo;%2$s&rdquo;
sk[1]: %1$s odpovede na &ldquo;%2$s&rdquo;
sk[2]: %1$s odpovedí na &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Comments
sk: Komentáre

en: Comments are closed.
sk: Komentáre sú zakázané.

en: Primary
sk: Primárne

en: Social Links Menu
sk: Menu odkazov sociálnych sietí

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
sk: Upraviť <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Footer Menu
sk: Menu pätičky

en: Pages:
sk: Stránky:

en: Footer
sk: Pätička

en: Page
sk: Stránka

en: Older Comments
sk: Staršie komentáre

en: Newer Comments
sk: Novšie komentáre

en: Footer #1
sk: Pätička #1

en: Footer #2
sk: Pätička #2

en: Post
sk: Článok

en: Close Menu
sk: Zatvoriť menu

en: Sticky post
sk: Pripnutý článok

en: Tags
sk: Značky

en: Categories
sk: Kategórie

en: Post date
sk: Dátum článku

en: Post author
sk: Autor článku

en: Theme Options
sk: Nastavenia témy

en: Page Not Found
sk: Stránka nebola nájdená

en: Close search
sk: Zatvoriť vyhľadávanie

[ctx: submit button]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sk: Hľadať &hellip;

en: Continue reading
sk: Pokračovať v čítaní

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Accent Color
sk: Farba zvýraznenia

en: Full text
sk: Celý text

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Show search in header
sk: Zobrazovať vyhľadávanie v hlavičke

en: Header &amp; Footer Background Color
sk: Farba pozadia hlavičky a pätičky

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
sk: Autor: %s

en: Search:
sk: Hľadané:

en: Powered by WordPress
sk: Poháňa WordPress

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
sk: Veľký

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
sk: Bežný

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
sk: Malý

en: Subtle Background
sk: Jemné pozadie

en: Widgets in this area will be displayed in the second column in the footer.
sk: Widgety v tejto oblasti budú zobrazené v druhom stĺpci pätičky.

en: Widgets in this area will be displayed in the first column in the footer.
sk: Widgety v tejto oblasti budú zobrazené v prvom stĺpci pätičky.

en: Skip to the content
sk: Preskočiť na obsah

en: Social Menu
sk: Menu sociálnych sietí

en: Mobile Menu
sk: Menu pre mobilné zariadenia

en: Desktop Expanded Menu
sk: Rozbalené desktop menu

en: Desktop Horizontal Menu
sk: Horizontálne desktop menu

en: Show sub menu
sk: Zobraziť druhú úroveň navigácie

note: translators: %d: ID of a post.
en: #%d (no title)
sk: #%d (bez názvu)

en: By Post Author
sk: Od autora článku

en: says:
sk: hovorí:

en: Make sure that the contrast is high enough so that the text is readable.
sk: Uistite sa, kontrast je dostatočne vysoký a text je dobre čitateľný.

en: On archive pages, posts show:
sk: Na stránke archívu, články zobrazujú:

en: Scales the logo to half its uploaded size, making it sharp on high-res screens.
sk: Upraví logo na polovicu nahranej veľkosti a zabezpečí ostrý vzhľad na obrazovkách s vysokým rozlíšením.

en: Fixed Background Image
sk: Fixný obrázok pozadia

en: Creates a parallax effect when the visitor scrolls.
sk: Pri skrolovaní používateľom vytvorí parallax efekt.

note: Template Name of the theme
en: Full Width Template
sk: Šablóna na celú šírku

en: Social links
sk: Odkazy na sociálne siete

en: Scroll Down
sk: Skrolovať dolu

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
sk: Väčší

note: Translators: This text contains HTML to allow the text to be shorter on small screens. The text inside the span with the class nav-short will be hidden on small screens.
en: Older <span class="nav-short">Posts</span>
sk: Staršie <span class="nav-short">články</span>

note: Translators: This text contains HTML to allow the text to be shorter on small screens. The text inside the span with the class nav-short will be hidden on small screens.
en: Newer <span class="nav-short">Posts</span>
sk: Novšie <span class="nav-short">články</span>

en: Expanded Social links
sk: Rozbalené odkazy na sociálne sieta

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
sk: Stránka, ktorú hľadáte nemohla byť nájdená. Mohla byť odstránená, premenovaná alebo nemusela ani existovať.

en: We could not find any results for your search. You can give it another try through the search form below.
sk: Na vaše vyhľadávanie neexistujú žiadne výsledky. Môžete to skúsiť znovu prostredníctvom poľa vyhľadávania nižšie.

note: Template Name of the theme
en: Cover Template
sk: Šablóna prekrytia

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sk: WordPress

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwenty/
sk: https://sk.wordpress.org/themes/twentytwenty/
